מחלת מנייר

טיפול טבעי במחלת מנייר

מחלת מנייר טיפול טבעי מחלת מנייר היא מחלה כרונית של האוזן הפנימית. מחלת מנייר זו מחלה ללא סימפטומים קבועים, המתרחשת בהתקפים פתאומיים הנמשכים בין שעות בודדות ועד מספר ימים.

טיפול במחלת מנייר

טיפול במחלת מנייר מצריך הגעה לאבחון וטיפול בקליניקת טבעוני

לקבלת דוגמיות מוצרים - לחצו כאן!
טי-9 טיפול

2 כמוסות, 3 פעמים ביום, ללא ארוחה.

אופטיב טיפול

1-2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.

טיפול במחלת מנייר במקרים מורכבים מומלץ להוסיף:
תא חמצני טיפול

1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות.

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

טיפים לטיפול במחלת מנייר
לעתים קרובות, מחלת מנייר מתסכלת עבור החולים. ייתכן שיהיה עליהם לשנות את דרך חייהם כדי לשלוט על ההתקפות לחץ עלול לגרום להתקפה. ייתכן שיהיה עליך למצוא דרכים כדי להגביל את הלחץ בחיים, או ללמוד כיצד להתמודד עם הלחץ בצורה יעילה יותר.
בני משפחה וחברים יכולים לעזור. צריך להסביר להם איך הם יכולים לעזור לך כאשר יש התקף. יש גם קבוצות תמיכה עבור אנשים שיש להם מחלת מנייר.
כדאי לעקוב אחר הוראות הרופא בנוגע לדיאטה שלכם, כמו גם לגבי אלכוהול, קפאין ועישון.

שאלה על הטיפול

עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם ניסו בהצלחה את שיטת טבעוני והמוצרים.
למידע נוסף, אופן הטיפול במקרים קשים ומורכבים ואופן הטיפול בתינוקות וילדים, מומלץ לפנות למחלקת ההדרכה או לקליניקת טבעוני. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
מחלת מנייר - הגדרת המחלה

מחלת מנייר היא מחלה של האוזן הפנימית הניכרת בהתקפים חוזרים שלסחרחורת קשה, אובדן שמיעה, בחילות, כאבי אוזניים וטנטון. לעיתים המחלה תוקפת צד אחד, אך לרוב היא כוללת את שתי האוזניים. הסיבה למחלת מנייר איננה ידועה.

התסמינים של מחלת מנייר כוללים התקפים פתאומיים הנמשכים בין שעות בודדות ועד למספר ימים. קיימים מיקרים של סחרחורות רצופות ללא הפסק, ירידה בשמיעה או איבוד השמיעה, ולעיתים אף לצמיתות.
הטנטון יכול להיות קבוע או להופיע לפרקים, להחמיר לפני התקף הסחרחורת, אחריה או במהלכה.

מחלת מנייר אינה מדבקת, והיא אינה קטלנית.
למרות שמחלת מנייר היא בעיה כרונית (מתמשכת), לאנשים הסובלים ממחלת מנייר אין סימפטומים כל הזמן. כאשר התסמינים מופיעים זה נחשב ל"התקפה". התקפות עשוי לקרות לעתים קרובות, או רק לפעמים. התקפה עשויה להימשך בין 20 דקות עד שעתיים או יותר.
אנשים בשנות ה -40 וה -50 לחייהם נוטים יותר מאשר אנשים בקבוצות גיל אחרות לפתח את מחלת המנייר, אבל זה יכול לקרות לכל אחד, אפילו לילדים. למרות שמחלת מנייר נחשבת למחלה כרונית, יש אסטרטגיות טיפול שונות שיכולות לעזור להקל על מחלת מנייר.

מחלת מנייר - סימפטומים

הסימנים העיקריים והסימפטומים של מחלת מנייר הם:

 • התקפים חוזרים של סחרחורת - התחושה דומה לתחושה שחווים כאשר אתה מסתובב כמה פעמים במהירות ופתאום מפסיק. אתה מרגיש כאילו החדר עדיין מסתובב, ואתה מאבד את שיווי המשקל. ההתקפים מתרחשים ללא אזהרה ובדרך כלל כ- 20 דקות עד שעתיים או יותר, עד 24 שעות. סחרחורת חמורה יכולה לגרום לבחילות והקאות.
 • אובדן שמיעה - איבוד שמיעה במחלת מנייר עשוי להשתנות, במיוחד במהלך מוקדם של המחלה. בסופו של דבר, רוב האנשים חווים מידה מסוימת של אובדן שמיעה קבוע.
 • טינטון - צלצול, זמזום, קול שריקה באוזן, לרוב ברמה נמוכה.
 • מלאות שמיעתית - מלאות שמיעתית היא תחושה של מלאות או לחץ באוזן.

התקף טיפוסי יכול להתחיל בתחושה של מלאות באוזן, הגדלה ברמת הטינטון וירידה בשמיעה, ואחריו סחרחורת קשה המלווה לעיתים קרובות בבחילות והקאות. אפיזודה כזו עשויה להימשך שעתיים עד שלוש שעות.
ההתקפים לעיתים קרובות מופיעים בקבוצות, עם תקופות ארוכות של תסמינים מתונים או לא (רמיסיה).
חומרת התדירות ומשך ההתקף בשלב מוקדם של המחלה. לדוגמה, אתה יכול לחוות אפיזודות תכופות של סחרחורת קשה ורק התקפות קלות לחלופין, ייתכן שתחווה סחרחורת קלה ואובדן שמיעה (לעתים רחוקות), אבל יש טינטון בתכיפות גבוהה, עד כדי הפרעה בשינה.

מתי לפנות לרופא?
גשו לרופא אם אתם חווים סימנים או תסמינים של מחלת מנייר. למרות שכל אחת מבעיות אלה עשויה להיות תוצאה של מחלות אחרות, חשוב לקבל אבחנה מדויקת בהקדם האפשרי.
התקפות מסוג זה יכולות להיות תופעות למחלות אחרות, כגון: גידולים, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, או מחלות לב ו/או כלי דם.

אם סחרחורת מלווה אחד או יותר מהתסמינים הבאים:

 • כאב ראש יוצא דופן או קשה
 • ראייה כפולה או אובדן ראייה
 • ליקוי דיבור
 • חולשה ברגליים או בזרועות
 • איבוד הכרה
 • תחושת נפילה או קושי בהליכה
 • חוסר תחושה או עקצוצים
 • כאבים בחזה
 • קצב לב מהיר או איטי
מחלת מנייר - גורמים

הסיבה של מחלת מנייר אינה מובנת היטב, זו כנראה תוצאה של הצטברות חריגה בהרכב הנוזלים באוזן הפנימית. מבנה האוזן הוא מבוך שלם, הכולל תעלות בצורת חצי עיגול ושבלול והצטברות של נוזל באוזן הפנימית.
האוזן הפנימית היא מקבץ של קטעים וחללים מחוברים שנקראים מבוך. החלק החיצוני של האוזן הפנימית בנויה מעצם (מבוך גרמי). בתוך מבנה רך של הממברנה (מבוך קרומי) שזה קצת יותר קטן, המבוך הקרומי מכיל נוזל (endolymph), והוא מצופה שיער כמו חיישנים המגיבים לתנועה של הנוזל.
על מנת שכל החיישנים באוזן הפנימית יתפקדו כראוי, הנוזל צריך לשמור על נפח מסוים, על הלחץ וההרכב הכימי.
שינויים בנוזל באוזן הפנימית עשויים לגרום למחלת מנייר.

מדענים הציעו מספר סיבות או גורמים פוטנציאליים, כולל: ניקוז נוזלים לא נכון, אולי בגלל חסימה או פגם אנטומי, אלרגיות, זיהום ויראלי, נטייה גנטית, טראומה בראש.

מחלת מנייר - סיבוכים

התקפי סחרחורת בלתי צפויים בדרך כלל גורמים למצבי תשישות. התקפים לעתים קרובות יגרמו לאיבוד כוח ולצורך לשכב במשך כמה שעות. מכאן אובדן זמן מפעילות כמו עבודה או פנאי והם עלולים לגרום ללחץ נפשי.
מצב של התקף יכול גם להעלות את רמת הסיכון שלכם: התקף בזמן נהיגה או הפעלת מכונות כבדות עלול לגרום לתאונות דרכים, יכול להוות סיכון חיים. תופעת לוואי של המחלה יכול להתבטא כדיכאון או חרדה מהתמודדות עם המחלה ואפילו אובדן שמיעה קבוע.

הנזק - מוות של תאי שיער - המחשבה המקובלת היא כי ההתקפות החוזרות ונשנות של מנייר הורגות את תאי השיער באוזן הפנימית. זהו תהליך הדרגתי שנמשך שנים, אבל לעתים קרובות וכתוצאה מכך לחירשות חד צדדית.

קטגוריות מחלות: 

שאלות מתוך פורום טבעוני בטיפול במחלה:

הליקובקטר סינדרום מנייר טרומבוציטופניה

שלום , אני סובלת ממספר בעיות : חוסר B12 , ברזל ופריטין רגישות ללקטוז חיידק הליקובקטר סינדרום מנייר טרומבוציטופניה גבולית לאחרונה מאד סובלת מעייפות שכנראה נובעת מהאמור לעיל... האם יש פתרון למכלול הבעיות??

הליקובקטר סינדרום מנייר טרומבוציטופניה

מיכל שלום רב, יש לנו הצלחות במקרים של חוסר B12 ,ברזל, ופריטין רגישות ללקטוז, חיידק-הליקובקטר, סינדרום מנייר ובעיית טרומבוציטופניה גבולית. אין באפשרותנו לתת לך מענה מקצועי על גבי הפורום כיוון שהמקרה מאוד מורכב. המלצתי הטובה ביותר אלייך היא להגיע לקליניקה שלנו לאבחון אצל יצחק טבעוני. לקביעת תור נא צרי קשר עם הקליניקה 03-5399000
בברכה, מחלקת הדרכה

מחלת מנייר

אני סובל כבר מעל ל-8 שנים ממנייר באוזן ימין המתבטא בירידה בשמיעה, אי יציבות חזקה וסחרחורות. הייתי מעוניין לדעת על תוספי תזונה מומלצים?

מחלת-מנייר

יוסי שלום רב, במקרה של מחלת מנייר, אין באפשרותנו לתת לך מענה מקצועי על גבי הפורום, כיוון שהמקרה מאוד מורכב. המלצתי הטובה ביותר אליך היא להגיע לקליניקה שלנו לאבחון וטיפול אצל יצחק טבעוני או ליצור קשר עם מחלקת ההדרכה שלנו בטלפון 2025*. יום טוב,

מחלת מנייר

סובלת מגיל 10 ממחלת מנייר, נסתי דברים רבים
עדיין לא מצאתי פתרון טוב

מחלת מנייר

שלום רב,
מחלת מנייר היא מחלה כרונית של האוזן הפנימית. זו מחלה ללא סימפטומים קבועים, המתרחשת בהתקפים פתאומיים הנמשכים בין שעות בודדות ועד מספר ימים.
אנחנו בטבעוני מצעים על טיפול כללי: טי-9 2 כמוסות, 3 פעמים ביום, ללא ארוחה.
אופטיב 1-2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.
במקרים מורכבים מומלץ להוסיף: תא חמצני -2 1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות.
אוליגוטיב: COA-1, SEL-16- הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

פתרון למחלת מנייר

יש בטבעוני פתרון למחלת המנייר?

מחלת-מנייר

צביה שלום רב,
במקרה של מחלת מנייר, אין באפשרותנו לתת לך מענה מקצועי על גבי הפורום, כיוון שהמקרה מאוד מורכב. המלצתי היא להגיע לקליניקה שלנו לאבחון וטיפול אצל יצחק טבעוני. ניתן ליצור קשר עם מחלקת ההדרכה שלנו בטלפון 2025*.
יום טוב,

תוספי תזונה