חום גבוה

למידע והדרכה אישית- התקשרו 2025* או 03-5399000

טיפול טבעי בחום גבוה

חום גבוה - נחשב למצב בו חום הגוף עולה מעל לטמפרטורה של 37.7 מעלות צלסיוס במדידה דרך הפה, או 38 מעלות צלסיוס במדידה דרך פי הטבעת. חום גבוה מפעיל את מערכות ההגנה של הגוף ומסייע להן להתגונן מפני הגורם המאיים.

אופן השימוש
קיירטיב טיפול

2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.
במחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום.

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

שאלה

למידע נוסף ולאופן השימוש , מומלץ לפנות ללקליניקת טבעוני או מחלקת ההדרכה. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
חום גבוה - הגדרת המחלה

חום גבוה הוא איננו מחלה, אלא אמצעי הגנה המבטא את פעולתה של מערכת החיסון כנגד תוקפים חיצוניים כמו וירוסים וחיידקים. חום גבוה נוצר גם כתגובה לגורמים רבים אחרים, שאינם קשורים דווקא במחלה.
מחלת חום גבוה מופיעה בעיקר לצד מחלות זיהומיות, בהן מונוציטים (סוג של תאי הדם לבנים) מפרישים חומרים פירוגנים, אשר גורמים להיפותלמוס (ווסת החום של הגוף) להעלות את חום הגוף בעת לחימה נגד הזיהום.

הידעת?

  1. טמפרטורת הגוף עולה ויורדת במהלך היממה ונעה בטווח של בין 37.1 מעלות צלסיוס לאחר השינה בשעות הבוקר, ולעבר 37.7 מעלות צלסיוס ככל שמתקדם היום.
  2. אשכי הגבר דורשים טמפרטורה נמוכה יותר משאר הגוף לפעולה תקינה. חום גבוה סביב אשכי הגבר מביא לירידה בכמות תאי הזרע ובכך פוגע בפוריות הגבר, מסיבה זו הם נמצאים מחוץ לגוף.
חום גבוה - סימפטומים
חום גבוה - גורמים
  • זיהומים, מחלות, וירוסים וחיידקים.
  • תגובה אלרגית.
  • פעילות גופנית במזג אוויר חם.
  • חשיפה ארוכה לשמש.
  • הפרעה הורמונלית כגון יתר פעילות של בלוטת התריס.
  • נזק לבלוטת ההיפותלמוס.
חום גבוה - סיבוכים

למחלת חום גבוה לכשעצמה אין סיבוכים, אך לגורמים שיצרו אותה עלולים להיות.
עם זאת, חום גבוה מהנורמלי פוגע בתפקודם של החלבונים בגוף ובעיקר של האנזימים, חלבונים אשר אחראיים למרבית התהליכים הביולוגיים בגוף, הם אלו אשר למעשה מאפשרים את קיום החיים. מסיבה זו, פירקסיה (עליית חום גוף) מעל 42 מעלות תפסיק את פעילותם של האנזימים ותגרום בכך באופן כמעט גורף למוות.

שם לועזי: 
Fever

למען הסר ספק, המידע הנוגע לתוספי תזונה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה רפואית מוסמכת, הוראה או עצה לשימוש או שינוי בהוראות הנטילה של טיפול תרופתי. תוספי התזונה אינם מאושרים לשימוש במצבים רפואיים, וייחוס סגולות ריפוי ו/או מניעה של מחלות לתוספי תזונה, אסור על פי הוראות הדין במדינת ישראל