קמטים

למידע והדרכה אישית- התקשרו 2025* או 03-5399000

קמטים

קמטים -בעור נוצרים כתוצאה מפגיעה בייצור של קולגן ואלסטין. קמטים נוצרים בעקבות חשיפה ממושכת לשמש, הזדקנות ועוד.

אופן השימוש
ביוטיב טיפול

2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.

וולטיב-1 טיפול

½1-1 כף בערב, עם כוס מים. רצוי עם מים או תה חמים בערב. להתרחק מארוחה.
* לאנשים המוגבלים בצריכת חלבון - המוצר מכיל חלבון.

שאלה

למידע נוסף ולאופן השימוש , מומלץ לפנות ללקליניקת טבעוני או מחלקת ההדרכה. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
קמטים - הגדרת המחלה

קמטים בעור נוצרים כתוצאה מרפיון העור ופגיעה בגמישותו. תאי האלסטין והקולגן בשכבה האמצעית של העור (הדרמיס) מתדלדלים עם השנים ואיכותם פוחתת, וכשהעור מאבד את גמישותו ויכולתו להימתח, הוא נוטה לחריצים, בעיקר על פי שינויים בפריסה שלו ובהשפעת גורמים נוספים.

קמטים בעור נחשבים בתרבות המערבית כסממני זיקנה והניסיון להעלים קמטים ולטשטש אותם יצר תעשייה שלמה של מוצרים ושירותים המסייעים בהעלמת קמטים – החל מקרמים למריחה, וכלה בהליכים קוסמטיים פולשניים.
עם היחלשות הגמישות של העור והתגברות הנטייה לקמטים בעור, תזוזות של שרירי הפנים מעמיסות על העור והקמטים נוצרים על פי רוב במיקומים של מתיחה וקיפול העור (למשל קמטים קבועים במיקומי קמטוטי החיוך והכעס).

קמטים בפנים הינם בין הגורמים המובילים לפנייה של נשים לטיפולים ולניתוחים קוסמטיים.

מהם רכיבי העור הגורמים לקמטים?
קולגן הוא החלבון הנפוץ ביותר בהרכב גופם של בעלי חיים, והוא מהווה כשליש מסך החלבונים בגוף, וכ- 6% מסך משקל הגוף. הקולגן מצוי בשפע ברקמות חיבור, ברצועות, מעיים, סחוסים, גידים, עצמות, וכמובן, בעור. הוא חסר את תכונת הגמישות, אולם הוא מתאפיין ביכולת מתיחה ניכרת, ומעניק לעור, למשל, את היכולת להימתח ללא נזק (כאשר האלסטין מסייע לעור לשוב למצבו המקורי).

תאי אלסטין הם תאים חלבוניים הממוקמים בדרמיס (השיכבה האמצעית מתוך שלוש שכבות המרכיבות את העור) ומעניקים לו את היכולת לחזור לצורתו המקורית לאחר התכווצות או מתיחה. אלסטין מצוי בעור, בריאות, ברצועות ובסחוסים, ובשלפוחית השתן. כמו כן, הוא נמצא בעורקים ראשיים על מנת לאפשר להם להימתח ולהתכווץ בהתאם לשינויים בלחץ הדם הזורם בהם.

הידעת?
גילאי המדווחים על קמטים בפנים הולך ויורד. לפני שנים מספר, ממוצע גילאי הפונים לבקשת טיפול קוסמטי בקמטים בפנים עמד על ארבעים. כיום אנו עדים להפחתה של ממוצע הגילאים של הפונים לטיפול בקמטים, עד לתחילת העשור הרביעי (גילאי 30). ייתכן שהדבר נובע מהשינויים האטמוספריים המשפיעים על נזקי החשיפה לשמש ומגבירים אותם, או משינויים בתזונה הממוצעת לאדם, או משינוי משמעותי בכמות הלחץ והמתח שיש להתמודד איתם בחיי היום יום, או ממודעות גבוהה יותר לנושא של קמטים.

קמטים - גורמים

הזדקנות העור הינה תופעה שמי מאיתנו שזוכה להזדקן פוגש בה. עם זאת, הנטייה להתקמטות העור מושפעת, או מוגברת, בנוכחות גורמים כמו:

 • תורשה
 • גיל
 • חשיפה ממושכת של העור לשמש ובמיוחד לקרניים האולטרא סגולות שלה.
 • חוסר איזון הורמונלי
 • יובש
 • זיהום אוויר
 • עישון
 • מתח
 • תזונה לקויה
 • ירידה דרסטית במשקל
קמטים - סוגי המחלה
 • קמטים יציבים – קמטים באיזור הסנטר, השפתיים, והאף, הנגרמים כתוצאה מרפיון העור וחשיפה לשמש.
 • קמטים פעילים – קמטים הנוצרים מפעילות של שרירי הפנים (כמו קמטי צחוק או קמטי זעף). קמטים אלו שכיחים יותר באזור שמעל האף (באזורי העיניים והמצח).
שם לועזי: 
Wrinkles

למען הסר ספק, המידע הנוגע לתוספי תזונה אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה רפואית מוסמכת, הוראה או עצה לשימוש או שינוי בהוראות הנטילה של טיפול תרופתי. תוספי התזונה אינם מאושרים לשימוש במצבים רפואיים, וייחוס סגולות ריפוי ו/או מניעה של מחלות לתוספי תזונה, אסור על פי הוראות הדין במדינת ישראל