חום גבוה

חום גבוה – נחשב למצב בו חום הגוף עולה מעל לטמפרטורה של 37.7 מעלות צלסיוס במדידה דרך הפה, או 38 מעלות צלסיוס במדידה דרך פי הטבעת. חום גבוה מפעיל את מערכות ההגנה של הגוף ומסייע להן להתגונן מפני הגורם המאיים.

אופן השימוש

קיירטיב 1-2 כמוסות עד 3 פעמים ביום רחוק מזמני הארוחה.

למידע נוסף ולהדרכה  03-5399000

חום גבוה – הגדרת המחלה

חום גבוה הוא איננו מחלה, אלא אמצעי הגנה המבטא את פעולתה של מערכת החיסון כנגד תוקפים חיצוניים כמו וירוסים וחיידקים. חום גבוה נוצר גם כתגובה לגורמים רבים אחרים, שאינם קשורים דווקא במחלה.
מחלת חום גבוה מופיעה בעיקר לצד מחלות זיהומיות, בהן מונוציטים (סוג של תאי הדם לבנים) מפרישים חומרים פירוגנים, אשר גורמים להיפותלמוס (ווסת החום של הגוף) להעלות את חום הגוף בעת לחימה נגד הזיהום.

הידעת?

  1. טמפרטורת הגוף עולה ויורדת במהלך היממה ונעה בטווח של בין 37.1 מעלות צלסיוס לאחר השינה בשעות הבוקר, ולעבר 37.7 מעלות צלסיוס ככל שמתקדם היום.
  2. אשכי הגבר דורשים טמפרטורה נמוכה יותר משאר הגוף לפעולה תקינה. חום גבוה סביב אשכי הגבר מביא לירידה בכמות תאי הזרע ובכך פוגע בפוריותהגבר, מסיבה זו הם נמצאים מחוץ לגוף.

חום גבוה – סימפטומים

חום גבוה – גורמים

  • זיהומים, מחלות, וירוסים וחיידקים.
  • תגובהאלרגית.
  • פעילות גופנית במזג אוויר חם.
  • חשיפה ארוכה לשמש.
  • הפרעה הורמונלית כגון יתר פעילות שלבלוטת התריס.
  • נזק לבלוטת ההיפותלמוס.

חום גבוה – סיבוכים

למחלת חום גבוה לכשעצמה אין סיבוכים, אך לגורמים שיצרו אותה עלולים להיות.
עם זאת, חום גבוה מהנורמלי פוגע בתפקודם של החלבונים בגוף ובעיקר של האנזימים, חלבונים אשר אחראיים למרבית התהליכים הביולוגיים בגוף, הם אלו אשר למעשה מאפשרים את קיום החיים. מסיבה זו, פירקסיה (עליית חום גוף) מעל 42 מעלות תפסיק את פעילותם של האנזימים ותגרום בכך באופן כמעט גורף למוות.

קטגוריות מחלות