דורבן ברגל

דורבן ברגל – הנקרא גם החיתולית הכפית, הינו דלקת ברצועת כף הרגל, הגורמת לכאבים חדים באזור העקב בזמן ההליכה. דורבן ברגל נגרם בדרך כלל מעומס יתר על כף הרגל.

אופן השימוש

לייבטיב 2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.

קיירטיב 1-2 כמוסות עד 3 פעמים ביום רחוק מזמני הארוחה.

למידע נוסף ולהדרכה  03-5399000

דורבן ברגל- הגדרת המחלה

דורבן העקב הינה הסיבה הנפוצה ביותר לכאב ברגל הרגל. דורבן העקב מתאפיין בדלקת ברקמה הסיבית העוטפת את השרירים בכף הרגל. הדלקת עלולה להיגרם עקב מאמץ או עומס יתר ולגרום לכאבים עזים בזמן עמידה והליכה. דורבן ברגל נפוץ יותר אצל מבוגרים אך ניתן לראות מקרים של דורבן ברגל גם אצל בעלי משקל עודף, אצנים ואצל אנשים הנוהגים לנעול נעליים ללא תמיכה מספקת ברגל.

הידעת?

מרבית הסובלים מדורבן ברגל מתארים את הכאב שהם חווים כחזק יותר בשעות הבוקר ובתחילת הליכה, אך מופחת או משתפר עם התקדמות היום או תוך כדי הליכה. אך לאחר עמידה והליכה ממושכת הכאב יתגבר. גם בלילה לאחר יום עבודה מתגבר הכאב.

דורבן ברגל – גורמים

  • משקל עודף.
  • מבנה כף רגל לא שגרתי (פלטפוס, אולפוס, וכן הלאה).
  • לחץ מרובה וקבוע על כף הרגל, עמידה ממושכת או פעילות רבה בעמידה.
  • דריכה על כף הרגל במנח לא מאוזן או לא נכון, כך שנוצר לחץ עודף בכף הרגל בעת הדריכה.
  • שימוש בנעליים שאינן תומכות היטב את קשת כף הרגל, נעליים שאינן בולמות היטב זעזועים, או שימוש מרובה בנעלי עקב.
  • פציעה באזור העקב.

דורבן ברגל – אבחון

החשד לקיום דורבן ברגל יעלה כאשר מאובחן כאב בעמידה על כף הרגל או בהליכה, כאב עוצמתי עם תחילת פעילות גופנית ההולך ומתמעט בהדרגה ככל שהפעילות נמשכת, ניתן יהיה לזהות איזור ברגל שמגע בו יכאב במיוחד לחולה, בחלק מהמקרים נראה גם קיצור של גיד האכילס. אצל הסובלים מדורבן ברגל נזהה הליכה משונה ומאמץ להפחית את הכאב על ידי דריכה על אזורי הרגל, שאינם כואבים.אבחון רפואי של דורבן ברגל נעשה לעיתים על ידי מישוש עקב הרגל, ובאופן וודאי באמצעות צילום רנטגן של כף הרגל הכואבת.

קטגוריות מחלות