חליטות לרענון קיימות בשוק מהרבה סוגי עלים בטעמים שונים, שניתן להכין מהם משקה טעים ומרענן, ביחד עם תה רגיל או בלעדיו. הוספת עלים בטעם לימוני עדין כמו לואיזה לימונית, לימונית ריחנית (עשב לימון) ומליסה רפואית, מוסיפים למשקה ארומה לימונית.
כמובן ישנם את עלי הנענע השונים בטעמי המנטה המוכרים, אך גם יש נענע תפוחית שהעלים שלה בעלי ארומה עדינה של תפוח.
המרוות השונות מתאימות גם כן לתה ובמיוחד מרוות 'סקרלט פיינאפל' (אננס), עם טעם עדין ומיוחד של אננס. להכנת משקה קר אפשר להוסיף את העלים בחליטה של מים חמים בתוספת תה או בלעדיו שאפשר לשתות אותו חם או לצנן עם קרח. אפשר להוסיף את העלים ללימונדה עדינה או סתם מים קרים וקוביות קרח – מקבלים כך ארומה נפלאה ומרעננת.
ניתן להמתיק לפי הטעם בליצוף- ממתיק טבעי בשני טעמים, לתפריט מאוזן ובריא לכל המשפחה. עשיר ב- EGCG הידוע על פי מחקרים כאנטי אוקסידנט חזק, החיוני להגברת קצב חילוף החומרים ולאיזון הבריאות.
תה מרענן:
בתוך קנקן לצקת מים רותחים על עלי לואיזה, או כל אחד מהצמחים הנ"ל ביחד או לחוד, להמתיק עם ליצוף. לקרר ולמזוג לכוסות נקבל משקה מרענן לימות הקיץ החמים.
המלצה נוספת היא לשתות כוס תה סוויטי – תה ירוק טעים, מתוק ובריא עשיר ב: EGCG הידוע עפ"י מחקרים כאנטי אוקסידנט חזק, החשוב לנטרול רדיקלים חופשיים ולהגברת קצב חילוף החומרים בגוף.