פרג – (זרעים)- Ponny seed

פרג בשם מדעי: Papaver  הוא סוג צמח ממשפחת הפרגיים המונה כ- 120 מינים, רובם חד-שנתיים עם מיעוט של דו שנתיים ורב-שנתיים. הפרגים מעדיפים אקלים ממוזג וחמים.

בארץ גדלים כשבעה סוגים כשהנפוץ בהם הוא הפרג האגסני. מפרח הפרג מפיקים גם את האופיום, הקודאין וסמים נוספים. הפרחים יכולים להיות בצבעי אדום- שהם הנפוצים ביותר, כתום, סגול, ורוד או לבן.

למרבית סוגי הפרג 4 עלי כותרת בעלי גודל דומה, למינים אחרים 5 או 6 עלי כותרת היוצרים גביע עגול. עלי הכותרת רחבים ובעלי ברק. במרכז הפרח נמצאים האבקנים, בתוך פרי הפרג הנקרא.ההלקט מכיל כמות גדולה של זרעים יבשים. הזרעים השחורים – אפרפרים יכולים להיות רדומים במשך שנים ופתאום לפרוח כשתנאי השטח טובים ומתאימים לגידולם.

פרג – צמח מאכל
משמש לעוגיות, לחמים, מאפים ותבשילים. בוזקים אותו על מרקים ומאפים. והוא המילוי הנפוץ ביותר לאוזני המן.

פרג – צמח מרפא
ברפואה העממית הפרג נחשב לצמח בעל תכונות מרפא. כבר ביוון העתיקה סימל הפרג את אל השינה, מה שמלמד על סגולותיו כמשרה שינה. במצרים העתיקה ידעו להפיק מהצמח שמן למטרות יופי, להרגעה ולשיכוך כאבים. כיום מפיקים מהצמח את סם המורפיום המשמש כמשכך כאבים.

המורפיום משמש ברפואה המודרנית לשיכוך כאבים חזקים רק במצבים מיוחדים כיוון שהוא מאוד ממכר. בקודאין המופק גם הוא מהצמח משתמשים כשיש שיעול יבש, כמובן שרק בהפניית רופא מטפל.

מתכוני פרג

מאפינס פרג ושוקולד

סלט פירות עם פרג

עוגת לימון עסיסית

עוגת ליצוף פרג ויין -טעימה ומשכרת

עוגת פרג ולימון