בצקת

טיפול טבעי בבצקת

בצקת טיפול טבעי בצקת היא הצטברות נוזלים בין תאית באזורים שונים בגוף, ביניהם: הידיים, הרגליים, חלל הבטן, חלל החזה ועוד. בצקת היא במקרים רבים תופעת לוואי של מחלה או נטילת תרופה, או ביטוי לפעילות נמוכה של מערכות כמו מערכת הלב וכלי הדם, הכליות ועוד.

טיפול בבצקת

אנחנו בטבעוני מאמינים ביכולת הטבע לסייע לאדם ומזמינים אתכם לנסות בעצמכם.

לקבלת דוגמיות מוצרים - לחצו כאן!
לייבטיב טיפול

2 כמוסות, 2-3 פעמים ביום, עם הארוחה.
*חולים המשתמשים בתרופה בשם קומדין לא יכולים להשתמש במוצר ללא אישור הרופא המטפל.

תא חמצני טיפול

1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות.

טיפול בבצקת במקרים מורכבים מומלץ להוסיף:

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

שאלה על הטיפול

עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם ניסו בהצלחה את שיטת טבעוני והמוצרים.
למידע נוסף, אופן הטיפול במקרים קשים ומורכבים ואופן הטיפול בתינוקות וילדים, מומלץ לפנות למחלקת ההדרכה או לקליניקת טבעוני. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
בצקת - הגדרת המחלה

בצקת הינה נפיחות הנגרמת כתוצאה מהצטברות של נוזלים בין תאיים הנלכדים ברקמות הגוף, מתחת לפני העור. בצקת שכיחה במיוחד בגפיים (רגליים, כפות רגליים, זרועות, קרסוליים). בהינתן מצב רפואי תקין, הנוזלים משתחררים בעצמם והנפיחות יורדת.
במצב בריא, כשליש מכמות הנוזלים המוכלים בגופינו נמצאים בין התאים (כל שאר הנוזלים הם תוך תאיים).

הידעת?
בדרך כלל יצטברו שלושה ליטרים ויותר של נוזל בין תאי בטרם נשים לב לנפיחות בצקתית כלשהי.

בצקת - סימפטומים
 • נפיחות רבה של הרקמה התת עורית במקום שבו הצטברו נוזלים.
 • נפיחות באצבעות הידיים ובכפות הרגליים.
 • העור מתוח במיוחד, לעיתים גם מבריק יותר מהרגיל.
 • כאשר לוחצים על האיזור הנפוח, נותרת גומה במקום הלחיצה שנעלמת רק בתוך מספר דקות.
 • בטן נפוחה (כאשר הבצקת היא מפושטת).
בצקת - גורמים
 • חסימה בניקוז וורידי או לימפתי, ו"בריחה" של נוזלים מהצינור הוורידי או הלימפתי בשל הלחץ הגבוה שנוצר בתוכו. גורם זה אופייני לבצקות בגפיים והוא שכיח במיוחד אחרי תהליכים ניתוחיים, למשל.
 • אי ספיקת לב – דם מצטבר בריאות ובמערכת הורידים, ומתהווה בצקת מפושטת או לעיתים בצקת בריאה.
 • אי ספיקה כלייתית או תסמונת נפרוטית – ליקוי בכליות הגורם לבצקת מפושטת. כשל בתפקודי הכליות יגרום להקטנת ריכוז האלבומין בדם, מה שגורם לירידה של לחץ דם ולדליפה של מלח ונוזלים החוצה מהכליות אל החללים הבין רקמתיים.
 • אי ספיקת כבד, שחמת הכבד או צמקת הכבד – ירידה בכמות האלבומין (המיוצר על ידי הכבד), אשר הינו אחראי לשמירה על לחץ תקין בצינורות הדם, תגרום לעליית הלחץ בעורקים ובוורידים וכתוצאה מכך להיווצרות בצקת.
 • שימוש בסטרואידים.
 • דלקת.
 • פציעה או חבלה מקומית.
 • הריון מתקדם.
בצקת - סוגי המחלה
 • בצקת מקומית (תת עורית).
 • בצקת בחלל הצדר (בצקת בחללי החזה או מסביב לריאות).
 • מיימת (הצטברות של נוזלים בחלל הצפק, באיזור הבטן התחתונה. מיימת יכולה להיגרם כתוצאה מחבלה, מיתר לחץ דם בווריד שער הכבד, או ממחלות כבד כמו שחמת הכבד ואחרות).
 • בצקת מפושטת.
בצקת - סיבוכים

בצקת באיברים פנימיים ובמיוחד בצקת בריאות, עלולה להיות מסכנת חיים. חשד לבצקת בריאות עולה כאשר המטופל חש בקוצר נשימה, קושי לנשום, ותחושת כבדות בחזה.

תופעות נוספות שעלולות להצביע על סיבוכי בצקת הינן:

 • נפיחות וכאב באיזור הבצקת שאינו נעלם מספר ימים.
 • קשיות של איזור הבצקת.
 • גירוי בעור באיזור הבצקת.
 • זיהומים באיזור הבצקת.
 • צלקת ברקמות באיזור הבצקת.
 • ירידה במחזור הדם.
 • כיב בעור.
בצקת - אבחון

אם בדיקה רפואית מעלה חשד לצורך בזיהוי מדויק יותר של הבצקת, מיקומה או גורמיה, ייתכן שייעשה שימוש בבדיקות דם וספירת דם, בדיקות שתן, או צילום חזה.

שמות נוספים למחלה: בצקות

שם לועזי: 
Edema

שאלות מתוך פורום טבעוני בטיפול במחלה:

AVN במפרק הברך

שלום רב, אימי בת 76 סובלת מכאבים בברכיים, ב MRI של ברך שמאל חשד ל AVN [נמק בברך -אין בעית כלי דם כללית], חוות דעת של רופא אחר: בצקת של מוח העצם, בנוסף קרע במינסקוס וצ'יסטת בייקר. האם יש תוסף מזון שיכול לשפר את המצב? תודה

AVN במפרך הברך

חגית שלום רב,
המקרה שאת מתארת הוא מאוד מורכב ומומלץ במקרים כאלה להגיע לאבחון וטיפול בקליניקה של טבעוני,הטיפול הכללי שאנו מציעים הוא:
טי-3, טי-9,תא חמצני 2,אוליגוטיב coa-1 cu-10
למינונים מדוייקים וקביעת תור לקליניקה יש להתקשר לטלפון מס 03-5399000

בברכה,

בצקות

יש לי בצקות ברגליים מאז שאני בן 30 זה גורם לי לאי נוחות ולכאבים נוראיים מה אפשר לעשות

בצקות ברגליים

אילן שלום רב,
אנחנו מייחסים נפיחויות, נימי דם ובצקות ברגליים לתופעה של זרימת דם לקויה. אנחנו ממליצים לך לקחת לייבטיב (אנשים המשתמשים בקומדין - יש להיוועץ ברופא.)  טי-3 3 כפות גדושות(להחיל מ1/4 כפית) במים בטמפ' החדר *אנשים שרגישים לחלבון יש להיוועץ ברופא   4 כמוסות ואוליגוטיב MAN-CO. להתחיל מ-1 כמוסה ולעלות בהדרגה למינון הרצוי- חמש בוקר ו-חמש ערב, כחצי שעה רחוק מארוחה. אם מצב הבצקות חמור יותר ומצריך טיפול מיידי, ניתן להוסיף קיירטיב שתי כמוסות ליום, דווח לנו בהמשך על מצבך.

בהצלחה,

בצקות ברגליים

שלום,
האם ניתן לעשות משהו כדי להקל על בצקות ברגליים אחרי לידה?
בתודה רבה מראש

 

בצקות ברגליים

שרון שלום רב,
במהלך ההריון נפח הנוזלים בגוף עולה באופן משמעותי, לאחר ההריון הגוף מנקז את הנוזלים על ידי תכיפות במתן שתן ועלולה להיווצר בצקת.
בצקות לאחר לידה נוצרות בד"כ מעודף נוזלים, קושי בחילוף חומרים, או לחץ על כלי הדם בגוף שמונע ניקוז יעיל.
הטיפול המומלץ:
לייבטיב- 2 כמוסות פעמיים ביום עם הארוחה. *לאנשים הצורכים קומדין יש להיוועץ עם הרופא
תא חמצני 2- להתחיל ברבע כפית בכוס מים ולעלות בהדרגה לכף בכוס מים עם הארוחה, שלוש פעמים ביום.
אוליגוטיב-COA,SOU חמש כמוסות זעירות  מכל סוג תחת הלשון, במרחק מהאוכל ,פעמיים ביום.

בצקות ברגליים

מה אפשר להציע באופן טבעי לאדם שנוצרים אצלו בצקות ברגליים באופן תמידי .

בצקות ברגליים

שלום רב,
בצקת הינה הצטברות נוזלים בין תאית באזורים שונים בגוף, ביניהם: הידיים, הרגליים, חלל הבטן, חלל החזה, ועוד. בצקת היא במקרים רבים תופעת לוואי של מחלה או נטילת תרופה, או ביטוי לפעילות נמוכה של מערכות כמו מערכת הלב וכלי הדם, הכליות, ועוד . הטיפול המומלץ על ידי חברת טבעוני מאפשר לאדם לטפל בגורמי הבצקת ולשפר את המצב הכללי. בכך הם מסייעים במניעת המחלה שגרמה לבצקת מלכתחילה, בטיפול בה ובהפחתת הצורך בתרופות שעלולות לעורר בצקות. מכיוון שאין לנו פרטים עליך כמו: גיל, מצב בריאותי וכו' אני ממליצה לך להגיע לקליניקה של יצחק טבעוני לקבלת אבחון מדויק מה הסיבה / הגורם לבעיה וטיפול אישי מדויק. באופן כללי אנו בחברת טבעוני ממליצים על הטיפול הבא: תא חמצני 2 החל מ- 1/8 כפית ולעלות בהדרגה עד 3 כפות ביום. בתוספת לייבטיב 2 כמוסות פעמיים ביום. (בתנאי שלא לוקחים קומדין) בתוספת  טי- 3 להתחיל ב1/4 כפית ולהעלות בהדרגה ל 1כף גדושה 3 פעמים ביום במים בטמפ' החדר -אנשים המוגבלים בצריכת חלבון צריכים לפנות לרופא אוליגוטיב coa ואוליגוטיב sou חמש טבליות קטנות מכל סוג מתחת ללשון פעמיים ביום רחוק מהארוחות.
בברכה מחלקת ההדרכה

בצקות ברגליים טיפול

שלום רב,
אני סובלת מאוד מבצקות ברגליים בעיקר בימים החמים  האם יש פתרון טבעי לתופעה זו?

בצקות ברגליים טיפול

מרים שלום רב,
בצקת הינה הצטברות נוזלים בין תאית באזורים שונים בגוף, ביניהם: הידיים, הרגליים, חלל הבטן, חלל החזה, ועוד. בצקת היא במקרים רבים תופעת לוואי של מחלה או נטילת תרופה, או ביטוי לפעילות נמוכה של מערכות כמו מערכת הלב וכלי הדם, הכליות, ועוד. שיטת טבעוני תאפשר לאדם לטפל בגורמי הבצקת ולשפר את המצב הכללי. בכך הם מסייעים במניעת המחלה שגרמה לבצקת מלכתחילה, בטיפול בה ובהפחתת הצורך בתרופות שעלולות לעורר בצקות.
אנחנו צריכים עוד קצת פרטים אודות מצבך הבריאותי גילך וכו' 
 הטיפול המומלץ על פי שיטת טבעוני לבצקת הוא: תא חמצני-2  החל מ 1/8  כפית ולעלות בהדרגה עד כף שלוש פעמים ביום לייבטיב 2 כמוסות פעמיים ביום  עם הארוחות אוליגוטיב coa  ואוליגוטיב sou חמש טבליות קטנות מכל סוג מתחת ללשון פעמיים ביום רחוק מהארוחות.

בברכה

בצקת בגרון

אשמח לדעת אם יש מוצר שיכול לעזור לבצקת בגרון - אובחן ע"י רופא , תודה מראש
 

בצקת בגרון

לימור בוקר טוב,
אשמח לקבל פרטים נוספים על טיב הבצקת. באופן כללי אם הבצקת היא תוצאה של דלקת, הטיפול הוא קיירטיב 2 כמוסות פעמיים ביום רחוק מהארוחות. טי-3 כף גדושה בין 2-3 פעמיים ביום בתוך כוס מים בטמפ' חדר. וקלטיב - לפתוח כמוסה למהול בכוס מיים פושרים לגרגר ולבלוע מס' פעמיים ביום.
במקרה כמו שאת מתארת צריך לשלול בצקת בגרון עקב בעיה בבלוטת התריס ועוד גורמים כמו חזרת וכו' 
לפרטים נוספים אפשר לקבל במחלקת ההדרכה בטל' 2025*.
יום טוב

בצקת ברגליים

אמי בת 60 ,עם נפיחות ברגליים וכאבים חזקים, הגורמים לי לחוסר תפקוד- מה ניתן לקחת מהמוצרים שלכם?

בצקת ברגליים

מרים שלום רב,

אנחנו מייחסים נפיחויות, נימי דם ובצקות ברגליים לתופעה של זרימת דם לקויה. אנחנו ממליצים לך לקחת את המוצר לייבטיב, ארבע כמוסות ליום עם האוכל טי-3 להתחיל מ 1/4 כפית ולהעלות בהדרגה ל 3 כפות גדושות עם מים בטמפ' החדר ללאו אוכל ותא חמצני-2 להתחיל מ1/8 כפית ולהעלות בהדרגה ל 1 כף גדושה 3 פעמים ביום עם משקה מיץ טבעי אוליגוטיב AUR להתחיל מ-1 כמוסה ולעלות בהדרגה למינון הרצוי- חמש בוקר ו-חמש ערב, כחצי שעה לפני הארוחה. אם מצב הבצקות ונימי הדם חמור יותר ומצריך טיפול מיידי, ניתן להוסיף קיירטיב שתי כמוסות ליום, דווחי לנו בהמשך על מצבך.

בהצלחה,

טיפול בצקות ברגלים

הייתי מאד רוצה להיפטר מבצקות ברגלים.

טיפול בצקות ברגלים

שלום רב,
הטיפול על פי שיטת טבעוני לבצקות ברגליים הוא לייבטיב  2 כמוסות פעמיים ביום עם הארוחות טי -3 להתחיל מ 1/4 כפית ולהעלות בהדרגה ל 1 כף גדושה 3 פעמים ביום במים בטמפ' החדר ללא אוכל  ואוליגוטיב  man –co ואוליגוטיב aur   חמש טבליות קטנות מתחת ללשון  מכל סוג  פעמיים ביום חצי שעה רחוק מהארוחות.
אשמח אם תוכלי לפרט עוד קצת פרטים לגבי גילך והיסטוריית מחלות או תרופות
בברכה,

נימי דם ובצקות

תודה על ההסבר לגבי הטיפול בנימי דם ובצקות. כיוון שאני לוקחת עוד מוצרים שלכם אני רוצה הדרכה לגבי אופן לקיחת התוספים. אני נוטלת ארבע כמוסות של ביוטיב ביום , שלוש כמוסות של קלטיב וגם שתי כפיות ביום של ביוקל. אשמח אם תרשמי לי המלצה איך ליטול את כל התוספים כולל התוספים החדשים שרשמת לי עבור הטיפול בנימי הדם. איזה צירופים לעשות? מה זה ארוחה? אני לא אוכלת שלוש ארוחות מלאות ביום? בקיצור אשמח אם תערכי לי סדר בדברים. תודה וחג שמח.

סדר לקיחת התוספים,המשך...

אסתר שלום רב, את הביוטיב והביוקל לוקחים עם הארוחה ואת הקלטיב כחצי שעה לפני הארוחה עם כוס מים. תוכלי גם לפנות למחלקת ההדרכה בטלפון 2025* בברכה,

נפיחות-ברגליים...ונימי דם

האם יש לכם תוסף מזון שעוזר להעלים נימי דם ברגליים כמו כן האם יש תוסף מזון שעוזר לטיפול בבצקות ברגליים? תודה .

נפיחות-ברגליים...ונימי דם

אסתר שלום רב,
אנחנו מייחסים נפיחויות, נימי דם ובצקות ברגליים לתופעה של זרימת דם לקויה. אנחנו ממליצים לך לקחת ביוטיב ארבע כמוסות ליום יחד עם האוכל. אוליגוטיב AUR להתחיל מ-1 כמוסה ולעלות בהדרגה למינון הרצוי, חמש בוקר וחמש ערב כחצי שעה רחוק מארוחה. אם מצב הבצקות ונימי הדם חמור יותר, מצריך טיפול מיידי. ניתן להוסיף לייבטיב- שתי כמוסות ליום,דווחי לנו בהמשך על מצבך ותא חמצני - 2 1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות.. בברכת בריאות טובה,

ריפלוקס ובצקת בגרון

שאלה לגבי ריפלוקס ובצקת בגרון - האם צריך לקחת קלטיב פתוח או סגור ?
 

ריפלוקס ובצקות בגרון

בוקר טוב,
הטיפול הכללי הוא קלטיב פתוח גם במצב של ריפלוקס וגם במצב של בצקות בגרון, הדרכה יותר אישית רצוי שתיפני למחלקת ההדרכה שלנו  בטלפון מס 03-5399000
יום טוב

תוספי תזונה