הליקובקטר פילורי

טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי

הליקובקטר פילורי טיפול טבעי הליקובקטר פילורי הוא חיידק שאחראי להתפתחותם של כיבים ודלקת קיבה - גסטריטיס כרונית. הליקובקטר פילורי גורם לכאבים, צרבת, חוסר נוחות ועוד.

טיפול בהליקובקטר פילורי

אנחנו בטבעוני מאמינים ביכולת הטבע לסייע לאדם ומזמינים אתכם לנסות בעצמכם.

לקבלת דוגמיות מוצרים - לחצו כאן!
קיירטיב טיפול

2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.
במחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום.

קלטיב טיפול

קלטיב פתוח לשימוש פנימי - לערבב תוכן של 1 כמוסה בכוס מים חמימים,3 פעמים ביום, לגרגר ולבלוע.

במקרים מורכבים מומלץ להוסיף:

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

שאלה על הטיפול

עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם ניסו בהצלחה את שיטת טבעוני והמוצרים.
למידע נוסף, אופן הטיפול במקרים קשים ומורכבים ואופן הטיפול בתינוקות וילדים, מומלץ לפנות למחלקת ההדרכה או לקליניקת טבעוני. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
הליקובקטר פילורי - סימפטומים
  • כאב בטן
  • נפיחות ומלאות
  • הפרעות בעיכול או קלקול קיבה
  • תחושת רעב חזקה 1-3 שעות לאחר האכילה
  • בחילה קלה (ניתן להקל על ידי הקאה)
הליקובקטר פילורי - גורמים

הליקובקטר פילורי נגרם בד"כ מחוסר היגיינה או מהידבקות.
כמחצית מאוכלוסיית העולם נגועה בחיידק הליקובקטר פילורי. אלו החיים במדינות מתפתחות או צפופות אוכלוסין וכן בתנאים סניטריים ירודים, הם בעלי הסיכוי הטוב ביותר להידבק בחיידק ההליקובקטר פילורי, אשר מועבר מאדם לאדם.

הליקובקטר פילורי - סיבוכים

סרטן קיבה - הסיכון לפתח סרטן קיבה נחשב גדול יותר אם הזיהום שנגרם בעקבות חיידק הליקובקטר פילורי נמשך זמן רב. עם זאת, יש להדגיש כי מרבית האנשים אשר נדבקים בחיידק הליקובקטר הפילורי לא מקבלים סרטן קיבה. הסיכון עשוי להיות גדול יותר אם יש חיידק הליקובקטר פילורי לבן משפחה מדרגה ראשונה (אב, אם, אח, אחות או ילדים) שאובחן עם סרטן הקיבה.

מחקרים מראים כי 85% ממקרי ה- MALToma (סוג של לימפומה הודג'קין - גידול), קשורה לזיהום של הליקובקטר פילורי.
לכן יש חשיבות רבה לטיפול אמיתי בבעיה של הליקובקטר פילורי.

הליקובקטר פילורי - אבחון

קיימות מספר שיטות כדי לאבחן את נוכחות חיידק ההליקובקטר פילורי, אך השאלה העומדת בפנינו היא - האם כדאי לבדוק את הימצאותו של החיידק?

על פי שיטת טבעוני, הבדיקה לרוב מיותרת. רוב האנשים אשר יבצעו את הבדיקה יגלו כי הם נושאים את חיידק ההליקובקטר פילורי, אך לא לכולם הוא גורם לבעיה. סיבה נוספת היא כי רוב הבדיקות פולשניות ולעיתים קרובות יש תקלות לא נעימות.

דוגמאות לבדיקות הקיימות כיום:

בדיקת נשימה פשוטה, או בדיקות צואה - יכולים לקבוע אם אתה נגוע בחיידק הליקובקטר פילורי.
הדרך המדוייקת ביותר לאבחן הליקובקטר פילורי היא באמצעות אנדוסקופיה בחלק העליון של הוושט, הקיבה והתריסריון. זהו הליך פולשני והוא נעשה בדרך כלל רק לאנשים החשודים שיש להם כיב, או שנמצאים בסיכון גבוה לכיבים או לסיבוכים אחרים כגון סרטן הקיבה.

בעלי הסיכון הגבוה הם אנשים מעל גיל 45 או שיש להם סימפטומים, כגון: אנמיה ,קושי בבליעה, דימום במערכת העיכול, אובדן משקל לא מוסבר.
בדיקות מדויקות ופשוטות לצורך זיהוי של זיהום הליקובקטר פילורי כוללים נוגדנים בבדיקות דם, בבדיקות נשימה אוריאה, באנטיגן בדיקות צואה, בביופסיות אנדוסקופיות.

מבחן נשימה אוריאה (UBT) - בדיקה בטוחה יחסית, קלה ומדויקת כדי לבדוק נוכחות של הליקובקטר פילורי בקיבה. מבחן נשימה מסתמך על היכולת של חיידק הליקובקטר פילורי לשבור את ההרכב הכימי הטבעי. לשם כך מחדירים אוריאה לתוך פחמן דו חמצני הנספג מן הקיבה בנשימה 10-20 דקות לאחר בליעת קפסולה המכילה כמות זעירה של אוריאה רדיואקטיבית, אוספים את מדגם הנשימה שאספו לתוך שקית מיוחדת ומנתחים את הפחמן הדו חמצני הרדיואקטיבי. הנוכחות של פחמן דו חמצני רדיואקטיבי בנשימה (בדיקה חיובית) אומרת שיש זיהום פעיל. בבדיקה שלילית אין פחמן דו חמצני רדיואקטיבי בנשימה.

אנדוסקופיה - בדיקה לאבחון מדויק יחסית לחיידק הליקובקטר פילורי. הרופא מחדיר צינורית צפייה גמישה (אנדוסקופ) דרך הפה, כלפי מטה, לתוך הקיבה והתריסריון. בזמן הבדיקה נלקחות דגימות רקמה קטנה (ביופסיה) של רירית הקיבה. את דגימת הביופסיה ממקמים בשיקופית מיוחדת המכילה אוריאה (למשל CLO). אם האוריאה מתפרקת, כלומר אם יש שינוי בצבע סביב הביופסיה בשיקופית, משמעות הדבר היא כי יש זיהום של הליקובקטר פילורי בקיבה.

המבחן האחרון שפותח עבור חיידק הליקובקטר פילורי הוא מבחן שבו נוכחות של החיידק יכולה להיות מאובחנת במדגם של צואה. בבדיקה משתמשים בנוגדן של הליקובקטר פילורי כדי לקבוע אם החיידק נמצא בצואה. אם כן, זה אומר שהחיידק פעיל, כמו מבחן נשימה אוריאה.
בנוסף לאבחון זיהום הליקובקטר פילורי, בבדיקת צואה ניתן להשתמש כדי לקבוע אם החיידק מוגר לאחר הטיפול.

שמות נוספים למחלה: גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, חיידק פילורי, הלקובקטור, הליקובקטור פילורי.

קטגוריות מחלות: 

שאלות על המחלה

שלום לכל באי הפורום אני סובלת מזה שנה מכאבי בטן כרוניים ברום הבטן עם תסמינים לא ברורים לגבי מעי רגיז ומתוך מצוקת כאב שלא מרפה ממני ומפריע לתפקוד היומיומי שלי, אני פונה אליכם כדי לדעת מה אתם חושבים, מתוך נסיונכם, על הבעיה שלי והאם למישהו התסמינים הספציפיים שאני חווה מוכרים לו/ה? אני בטוחה שאין חכם כבעל ניסיון, בפרט שמדובר בעיה עולמית שייתכן שגם אני התחלתי לסבול ממנה, פתאום בלי שום הודעה מוקדמת, בגיל 19. להלן תיאור הבעיה: נתונים כלליים בת 19, בריא בדר"כ, מעשנת מעט, לא שותה אלכוהול, 165 ס"מ/50 ק"ג, ללא מחלות תורשתיות. כאבים וסימפטומים: סוג ראשון- אני סובלת מזה שישה חודשים פלוס מכאבים בבית החזה בצד ימין. הכאב הולך ובא לסירוגין ומשנה את אופיו ועצמתו ונסבל באופן יחסי. הכאב משתנה לסירוגין, לפעמים דקירות אך לרוב לוחץ ועמום. סוג שני - ברום הבטן ממרכז הגוף באזור הסרעפת ועד לצלע ימין מתחת לחזה. התחושה היא בלתי נסבלת של כאב כרוני קבוע לוחץ ועמום במשך כל שעות היממה ומאוד מטריד ,היה לי לפני כמה חודשים הליקובקטר קיבלתי טיפול משולש באנטיביוטיקה ובאומפרדקס אני לא יכולה לקבל טיפול בקארין כי אני אלרגית לרטרומיצין,אני משלשלת מידי פעם ואף ניגרמה לי בעיה של אי סבילות ללקטוז מהשילשולים או מיכול סיבה אחרת,הכאבים אימים וגורמים לי לחץ וקושי בנשימה ירד לי הברזל בצורה משמועותית לדברי הרופא בדיקת גאסטרוסקופיה שעשיתי כולל הביופסיה יצאו תקינות אני מרגישה הרגשת נפיחות בבטן ואי נוחות יש לי אוויר בבטן לא פלוצים פשוט אוויר שיוא ללא רעש ומידיי פעם שורף לי בפי הטבעת אחרי יציאהלקחתי אומפרדקס שלא עזר אח"כ לקחתי כמה חודשים גאסטרו ואז לנטון ואס לוסק ועכשיו זנטאק שמעט עוזר כל שאר הכדורים הקלו ועכשיו מתחיל להיות לי שוב כאבים ברום הבטן גם עם הזנטק אני מרגישה שכאילו מגרד לי בתוך הבן וזה גורם לי לנפוח אותה כדיי ליצור הימתחות של השרירים שכאילו מגרדת האם הברזל קשור לזה שאולי ההליקובקטר חזר?אני לוקחת שנה גלולות בשם יסמין האם זה קשור?האם מוצרי חלב שגורמים פתאום לשישלשולים אימיום יכולים להיות קשורים אני ממש חסרת אונים בגילי זה לא רגיל זה עוצר לי את כל שגרת היום בבקשה אם למישהו יש הצעות שישאיר הודעה , ועוד משהו ששכחתי האם שימוש ממושך בכל הכדורים האלו לקייבה גורמים נזק עתידי בעיות כבד וכדומה!?י שלציין שמבנה הגוף שלי מאוד רזה,במידה ויתגלה שוב ההליקובקטר יש איזה תוסף תזונה שמומלץ לקחת לחזיוק הגוף עם האנטיביוטיקה? אני צריכה לקחת תוסף ברזל כי ירד לי הברזל,תוסף אינזים לפירוק סוכר החלב גלולות יסמין למניעת הריון זנתאק לקייבה ואולי גם אנטיביוטיקה להליקובקטר?הגיוני לקחת את כל הכדורים האלו?????ועוד בגיל 19??בבקשה שמישהו יכוון אותי

נטלי שלום רב,
מקרה כזה, כדאי להגיע לקליניקה של טבעוני, שבה בעצם תאובחני ותקבלי את הטיפול המתאים ביותר.

בברכה,

לפני כ 5 חודשים טופלתי באנטיביוטיקה להליקובקטר בשילוב עם שמן אורגנו .החיידק עבר וכעת חזרו לי סימנים כמו אז: כאבים ולחץ בצידי הבטן. אני מעוניינת בהדרכה מקצועית לטיפול בשיטתכם.

עדי שלום רב, הליקובקטר פילורי הוא חיידק עקשן, שהדרך לטפל בו הוא דרך איזון מערכת העיכול. את זאת נשיג ביעלות רבה באמצעות: פרופרג'יל (המוצר הוחלף לקלטיב) ואוליגוטיב COA יחד עם אוליגוטיב CU. במקרים חריפים נוסיף גם קיירטיב. לאחר 3 חודשים, לערוך בדיקה ולעדכן אותנו. התגובות יגיעו בזמן קצר יותר, אך יש להמשיך כדי שחיידק ההליקובקטר פילורי לא יחזור. בהצלחה,