לחץ דם נמוך

טיפול טבעי בלחץ דם נמוך

לחץ דם נמוך טיפול טבעי לחץ דם נמוך הוא זרימת דם איטית בעורקי הגוף, המתבטאת במחסור של חמצן המגיע אל התאים. לחץ דם נמוך גורם לתחושת עייפות, סחרחורת, בחילות, טשטוש בראייה וחולשה כללית, ועשוי להצביע על כשל בפעילות הלב.

טיפול בלחץ דם נמוך

אנחנו בטבעוני מאמינים ביכולת הטבע לסייע לאדם ומזמינים אתכם לנסות בעצמכם.

לקבלת דוגמיות מוצרים - לחצו כאן!
תא חמצני טיפול

1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות.

טיפול בלחץ דם נמוך במקרים מורכבים מומלץ להוסיף:
קיירטיב טיפול

2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.
במחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום.

הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

ביוטיב טיפול

2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.

שאלה על הטיפול

עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם ניסו בהצלחה את שיטת טבעוני והמוצרים.
למידע נוסף, אופן הטיפול במקרים קשים ומורכבים ואופן הטיפול בתינוקות וילדים, מומלץ לפנות למחלקת ההדרכה או לקליניקת טבעוני. צור קשר בטלפון - 2025* או 03-5399000
לחץ דם נמוך - הגדרת המחלה

לחץ דם הינו הלחץ על דפנות העורקים בזמן פעילות שגרתית ובמנוחה.

המדד ללחץ דם נעשה על פי שני ערכים:

 1. לחץ דם סיסטולי - הלחץ המקסימלי בזמן שהלב מזרים את הדם דרך העורקים.
 2. לחץ דם דיאסטולי - לחץ דם מינימלי בזמן שהלב נמצא במצב מנוחה.

כאשר לחץ דם אופטימלי נע סביב הערך 80/120 (כלומר לחץ הדם הסיסטולי הוא 120 ולחץ הדם הדיאסטולי הוא 80).
לחץ דם נמוך מוגדר כלחץ דם סיסטולי נמוך מ – 90, ו/או לחץ דם דיאסטולי נמוך מ – 60, ומציין כי כמות הדם המועברת לתאי הגוף מהלב פחותה מהאופטימום.
בזמן שבעיות לחץ דם הן שכיחות, לחץ דם נמוך הוא יחסית נדיר ביחס ללחץ דם גבוה. לחץ דם נמוך אינו מסכן חיים כמו לחץ דם גבוה, אך הוא מורגש הרבה יותר ממנו ופוגע באיכות החיים באופן מובהק יותר.
עם זאת, חשוב לציין שלחץ דם נמוך אינו גורם נזקים בריאותיים כלל מערכתיים.

הידעת?
לחץ דם נמדד ביחידות מ"מ כספית. זהו מדד לחץ, שסימונו mmHg. יחידת לחץ אחת במילימטר כספית שווה ל - 0.00131579 לחץ אטמוספרי.

לחץ דם נמוך - סימפטומים
לחץ דם נמוך - גורמים

לחץ דם נמוך נובע מקשת רחבה של גורמים:

 • איבוד דם (בפציעה, בזמן הווסת, בלידה, וכדומה)
 • שלשולים
 • מכת חום
 • הזעה מרובה
 • חוסר בפעילות גופנית
 • היפותירואיד (פעילות חסר של בלוטת התריס)
 • תסמונת עייפות כרונית (מחלת היאפים)
 • סוכרת או רמות סוכר נמוכות בדם
 • מתח ולחץ מתמשכים
 • הריון
 • בעיות לב
 • חוסר איזון הורמונלי
 • הרעלת דם (מצב שבו חודר זיהום לזרם הדם. ירידה בלחץ הדם עקב הרעלת דם נקראת שוק ספטי)
 • חסרים תזונתיים, בעיקר בוויטמין B-12 ובחומצה פולית
 • צריכת אלכוהול
 • שימוש בתרופות ובחומרים משתנים
לחץ דם נמוך - סיבוכים

נפילה חדה בלחץ הדם הסיסטולי עלולה לגרום לסחרחורת ואפילו לעילפון.

לחץ דם נמוך - אבחון

לחץ דם סיסטולי נמוך מ-90 ו/או דיאסטולי נמוך מ-60(ההתייחסות היא בד"כ ללחץ דם הסיסטולי).

שם לועזי: 
Hypotension

שאלות מתוך פורום טבעוני בטיפול במחלה:

בעיות כלי דם

המטפלת שלי המליצה לי על אומגטיב לבעיות כלי דם ולב ורציתי לדעת למה בדיוק הוא טוב ומה השימוש?

בעיות כלי דם

שמעון שלום, האומגטיב הוא מוצר יעיל וטבעי לבעיות הבאות: בעיות בכלי דם, כבד, לב, לחץ דם, כולסטרול וטריגליצרידים, חסימות ופלקים בכלי הדם,ודליות. בברכה

בעיית לחץ דם

טבעוני שלום, מה אתה ממליץ לבעיית לחץ דם?

בעיית לחץ דם

אבי שלום רב,
לבעייה של לחץ דם יש לטבעוני תוסף תזונה טבעי-טי-3 שפותח למגוון בעיות כלי דם ולב, לאיזון לחץ דם גבוה, לאיזון תפקודי הכבד, לאיזון כולסטרול וטריגליצרידים בדם, לשיפור צמיגות הדם וזרימת הדם לכל הגוף, למניעה ולטיפול בכלי דם קטנים וגדולים. המינון המומלץ הוא: להתחיל מ 1/4 כפית ולהעלות בהדרגה ל 1 כף 3 פעמים ביום בכוס מים בטמפ' החדר ללא ארוחה. בנוסף לאיזון לחץ דם מומלץ להוסיף אוליגוטיב COB חמש בוקר וערב מתחת ללשון.
בברכה,

חומציות בקיבה

מזה חודשים חשתי חולשה חזקה בעיקר בשעות הבוקר , דבר הגרם לי לחזור לישון וכן כל בוקר שלשולים 5-6 פעמים . עשו לי בדיקות דם , אולטרסנוד , דופק היה מעט חלש ולחץ דם נמוך . ההבחנה שיש חומציות יתר בקיבה ויתכן גם דלקת בקיבה .האם קלטיב וביוקל מועשר יכולים לעזור לי לבד?

חומציות בקיבה

גילה שלום רב,
את מתארת מצב לא פשוט, שמצריך אבחון מדויק וטיפול מתאים שאותם תוכלי לקבל בקליניקה של טבעוני,יש לנו ניסיון עשיר והצלחות בנושא . כדי לקבל מידע לגבי הטיפול והאבחון ניתן לפנות ישירות לקליניקה בטלפון 2025*.
לטיפול כללי שאנו מציעים הוא תא חמצני -2 קלטיב וקיירטיב

בברכת יום טוב,

טיפול בלחץ דם ועייפות

שלום רב, אני בת 35 , ובריאה בד"כ. לחץ הדם כפי שבדקתי לפני כשלושה חודשים היה 100/67 מזה מספר חודשים אני סובלת מעייפות מתמשכת. בשבועיים האחרונים ישנה הקצנה בעייפות, ובמיוחד לאחר ארוחות (גם אם אינן כבדות) , ומצב העייפות וחוסר האנרגיה פוגע באופן ממשי בתפקוד היומיומי. בנוסף החלה להופיע תחושת "נמלים" או מעין זרמים ברגל ימין. בדיקת דם שערכתי היום הייה 63/74 . מה עשויה להיות הסיבה לירידה זו בלחץ הדם, והאם קיימות דרכי טיפול לשיפור המצב? בתודה ובברכה,

טיפול בלחץ דם ועייפות

יערה שלום רב,
המצב שאת מתארת מורכב, לכן אנו ממליצים לך להגיע לקליניקה לבדיקה אבחון וטיפול אישי וממוקד ע"י יצחק טבעוני. טל לתאום 2025*
בברכת בריאות טובה,

טיפול בלחץ דם נמוך

מדי יום, במיוחד בבקרים, אני סובלת מתשישות בלתי נתפסת, ובערבים אני כמו שור! ככל שבררתי, הדבר לא הראה כלום והכל טוב ויפה (בדיקות דם מעבר למצופה אפילו), אולם הסתבר שככל הנראה אני סובלת מלחץ דם נמוך. איך ניתן לטפל בבעיה, ככל שניתן באופן טבעי? בברכה, אנה

טיפול בלחץ דם נמוך

אנה שלום רב, לחץ דם יכול להיגרם עקב סיבות רבות ומגוונות וביניהן גם מתח נפשי. מתח נפשי יכול לגרום להרבה תקלות. לגבי לחץ דם נמוך הטיפול הינו: תא חמצני-2, להתחיל מ-1/8 כפית להעלות בהדרגה ולהגיע ל- 3 כפות ביום מומלץ להוסיף אוליגוטיב AUR, חמש בוקר וערב מתחת ללשון, הרחק מארוחות. בהצלחה

לחץ דם ודופק נמוכים

סובלת מלחץ דם ודופק נמוכים, עברתי כל בדיקה אפשרית והכל יצא תקין, בינתיים סובלת מסחרחורות ובחילות וחולשה וכאבי ראש. וכן, בעיה נוספת של ריח מהגוף חמוץ חריף (לא זיעה) וכן ריח מהפה) חייבת תשובה דחופה. מוריה

לחץ דם ודופק נמוכים

מוריה שלום רב,

במצב זה מומלץ להגיע לקלינקה של טבעוני. 03-5399000
בברכה ,

לחץ דם נמוך

אני סובלת מלחץ דם נמוך שגורם לי לאיבוד הכרה מה אתם ממליצים

לחץ-דם-נמוך

נעמי שלום רב, במצב זה מומלץ להגיע לקלינקה  03-5399000של טבעוני בכללי התא חמצני-2 בהחלט יכול לעזור לך תא חמצני-2 הינו: תוסף תזונה טבעי שפותח למגוון בעיות: כלי דם ולב, לאיזון לחץ דם גבוה, לאיזון תפקודי הכבד, לאיזון כולסטרול וטריגליצרידים בדם, לשיפור צמיגות הדם וזרימת הדם לכל הגוף, למניעה ולטיפול בכלי דם קטנים וגדולים.המינון המומלץ הוא: ארבע כמוסות ביום.בנוסף לאיזון לחץ דם גבוה מומלץ להוסיף אוליגוטיב COB חמש בוקר וערב מתחת ללשון. בברכה, מחלקת ההדרכה

לחץ דם נמוך

שלום רב,

אני בן 60 ואני סובל לאחרונה מלחץ דם נמוך, מה הטיפול לזה ואיך ניתן להימנע מטיפול תרופתי?

תודה

לחץ דם נמוך

שלום רב דוביק

לחץ דם נמוך הוא זרימת דם איטית בעורקי הגוף, המתבטאת במחסור של חמצן המגיע אל התאים. גורם לתחושת עייפות, סחרחורת, בחילות, טשטוש בראייה וחולשה כללית, ועשוי להצביע על כשל בפעילות הלב.

הטיפול הכללי שאנו מצעים הוא תא חמצני – 2 1 כף, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות. במקרים מורכבים של לחץ דם נמוך קיירטיב 2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.

במחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום. ביוטיב 2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה. אוליגוטיב  AUR -6 - הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון.

לחץ דם נמוך ונשירת שיער

רכשתי את ההרטיב וביוטיב אני משתמשת במוצרים במשך חודשים אני רואה שיפור מאוד ניכר בשיער ובעור והרבה אומרים לי שאני נראת מאוד טוב בזמן האחרון .אבל בבדיקות האחרונות הלחץ דם שלי מאוד נמוך האם זה קשור למוצרים האם אני צריכה להפסיק את השימוש בהם.

לחץ דם נמוך

נילי שלום,
ראשית אין כל קשר בין לחץ דם נמוך לבין השימוש בתוספי תזונה של טבעוני הרטיב -לנשירת שיער וביוטיב -לאיזון הורמונלי . יותר מיזה, ביוטיב משתתף ומהווה חלק מטיפול בלחץ דם נמוך . הערכה השלמה לטיפול כללי בלחץ דם נמוך: ביוטיב 2 כמוסות, 2 פעמים ביום + תא חמצני-2 כף1, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות . בנוסף , קיירטיב 2-3 כמוסות, פעמיים ביום, במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה.
בברכה,

לחץ דם נמוך טיפול

שלום רב, אני בן 60 ואני סובל לאחרונה מלחץ דם נמוך, מה הטיפול לזה ואיך ניתן להימנע מטיפול תרופתי? תודה דוביק

לחץ דם נמוך טיפול

לחץ דם נמוך הוא זרימת דם איטית בעורקי הגוף, המתבטאת במחסור של חמצן המגיע אל התאים. גורם לתחושת עייפות, סחרחורת, בחילות, טשטוש בראייה וחולשה כללית, ועשוי להצביע על כשל בפעילות הלב. לטיפול כלילי אנו בטבעוני מצעים על:  תא חמצני-2

כף 1, 3 פעמים ביום (להתחיל בהדרגה), עם הארוחות. קיירטיב 2-3 כמוסות, פעמיים ביום במרחק של חצי שעה לפחות מזמן הארוחה. בזמן מחלה אקוטית: 2 כמוסות כל שעתיים, עד 6 פעמים ביום.

אוליגוטיב  AUR הנחיות שימוש כלליות: 5 טבליות זעירות, פעמיים ביום מתחת ללשון. ביוטיב   2 כמוסות, פעמיים ביום עם הארוחה.

לחץ דם נמוך מתח נפשי

האם זה נכון שמתח נפשי מתמשך גורם לירידה בלחץ הדם?אם כן מה הוא הקשר?ואיך ניתן לטפל בלחץ דם נמוך?

לחץ דם נמוך מתח נפשי

שלום רב,
כמובן שמתח עלול לגרום לירידת לחץ דם, ויכול להיגרם עקב סיבות רבות ומגוונות וביניהן גם מתח נפשי. מתח נפשי יכול לגרום להרבה תקלות  לגבי לחץ דם נמוך הטיפול הינו: תא-חמצני-2, להתחיל מ-1/8 כפית להעלות בהדרגה ולהגיע  ל 3 כפות ביום, מומלץ להוסיף אוליגוטיב AUR חמש בוקר וערב מתחת ללשון, הרחק מארוחות. לבעיית המתח אני ממליצה שתתחיל להשתמש בסטביליום בכדי למנוע את הלחץ דם הנמוך
יום טוב,

מתח נפשי לחץ דם נמוך

האם זה נכון שמתח נפשי מתמשך גורם לירידה בלחץ הדם?אם כן מה הוא הקשר?ואיך ניתן לטפל בלחץ דם נמוך?

מתח נפשי לחץ דם נמוך

גב' כחלון שלום רב,
לחץ-דם יכול להיגרם עקב סיבות רבות ומגוונות וביניהן גם מתח נפשי. מתח נפשי יכול לגרום להרבה תקלות.לגבי לחץ-דם-נמוך הטיפול הינו: תא-חמצני-2, להתחיל מ-1/8 כפית להעלות בהדרגה ולהגיע ל 3 כפות ביום מומלץ להוסיף אוליגוטיב AUR, חמש בוקר וערב מתחת ללשון, הרחק מארוחות. למתח מומלץ להוסיף סטביליום 2 כמוסות ליום יחד עם האוכל
יום טוב,

בברכה,

סחרחורת

אני בן 38 עם לחץ דם נמוך,כל הזמן שאני קם מישיבה יש לי סחרחורת קלה שעוברת אחרי כמה שניות. זה קשור ללחץ דם הנמוך שלי או שזה מצריך בדיקות מדוע זה קורה לי??,דרך הבדיקה של טבעוני ניתן לאבחן ממה בדיוק הסחרחורות? ניתן עם שיטת טבעוני לבדוק ולטפל בגורמים לבעיה או לכוון אותך טוב יותר לסוג בדיקה עתידית.

סחרחורת

שלום רב,
יש אפשרות וקשר שהסחרחורות נובעות עקב לחץ דם נמוך במצב של סחרחורות מומלץ להגיע לקליניקה של טבעוני. בכללי אתה אמור לעשות בדיקות דם, לחץ צווארי זרימת דם וכו'. תוסף התזונה קיירטיב  יכול לעזור לזרימת דם תקינה ואם איכות הדם לא איכותית, יש להוסיף תא חמצני-2.לקביעת תור 2025*.
יום טוב,

תוספי תזונה