בעיות לב

בעיות לב – הן הגורם העיקרי לתמותה בעולם המערבי. בעיות לב פירושן נזקים רבים שנגרמים לאורך כלי הדם והלב, הכוללים: כיבים, חסימות ופקיעה של כלי הדם.

אופן השימוש

טי-3    1-כף ב ¾ כוס מים עד 3 פעמים ביום רחוק מארוחה.
הנחיות כלליות:

  • אופן ההכנה: מזוג ¾ כוס של המשקה המועדף עליך (מים, מיץ טבעי, חלב, יוגורט, חלב סויה ועוד), הוסף טי-3, ערבב היטב ושתה מיד. יש להתרחק כחצי שעה לפחות מזמן הארוחה. אין לחמם את המוצר.
  • אחסן במקום קריר ויבש, ואם אין ברשותך, שמור בקירור.

אוקסיטיב – (תא חמצני-2)

  • עד 1 כף 3 פעמים ביום בחצי כוס מים עם הארוחה.
  • לשמור במקום קריר ואפל.
  • המוצר לא מומלץ לאנשים שעברו השתלה וחולי דיאליזה

למידע נוסף ולהדרכה  03-5399000

בעיות לב – הגדרת המחלה

הלב וכלי הדם מהווים את מערכת ההובלה העיקרית בגוף האדם השומרת על רציפות בין כל מערכות הגוף. הדם שזורם דרכו מעביר לתאים את רכיבי התזונה, החמצן, ההורמונים, נוגדנים ועוד רכיבים חיוניים, ומסלק מהתאים את הפסולת ורכיבים מיותרים. המערכת מורכבת מלב וכלי דם.
הלב, משאבה הדוחסת את הדם לגוף מצד אחד ומצד שני שואבת את הדם חזרה מהמערכת. הלב פועל ללא הפסקה ובהתאם לדרישות המערכת.

כלי הדם, משמשים כמובילים של הדם ליעדו. כלי הדם הם לא רק צינורות חלולים אלה כלים בעלי פעילות של דחיסה על ידי התכווצות והתרחבות. הדם זורם בכלי הדם החל מכלי הדם הגדולים ועד לדקים הנקראים נימים. מהנימים עוברת ההזנה אל הרקמות והתאים וחוזרים משם אל מחזור הדם דרך הלימפות והנימים הורידיים לורידים ומשם חזרה ללב.
כלי הדם בנויים משלוש שכבות המקנות לכלי הדם את חוזקם וגמישותם הרבה המאפשרת לשנות את קוטר כלי הדם בהתאם לנדרש ובכך ליצור תנועת סחיטה של הדם ומהוות למעשה מעין משאבה משנית.

מחלות לב וכלי הדם מהווים כ-50% מהמחלות וגורם מספר אחד לתמותה בישראל ובעולם המערבי. מחלות לב וכלי דם כוללות את המחלות הפוגעות בעורקי הלב וגורמות לתעוקת לב, לאוטם שריר הלב ולהתקף לב. הפגיעה יכולה להתרחש בכל עורקי הגוף, אך האיברים הרגישים ביותר בגוף לאוטם הינם המוח והלב.

הגורם העיקרי לרוב מחלות כלי הדם הוא טרשת עורקים (atherosclerosis) המובילה לצמצום כמות הדם העוברת בכלי הדם ועד לחסימה מלאה. טרשת עורקים מתרחשת בדפנות כלי הדם (עורקי הדם הגדולים והבינוניים). בתחילת התהליך נוצרים משקעים על דפנות כלי הדם הגדלים עם הזמן והופכים לגושים חוסמים הנקראים פלאקים.
חסימת זרימה רציפה בעורקי הלב תוביל למוות הרקמה אשר לא קיבלה דם לאורך זמן. חסימת עורקים במוח עלולה לגרום לשבץ מוחי.
שיטת טבעוני מציעה דרך למניעת מחלות כלי דם ולב אשר יכול לדחות שימוש בתהליך טראומטי לאדם.