אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס היא מחלת מפרקים כרונית, הניכרת בהתנוונות ובהרס הסחוס במפרקים ובעצמות. אוסטאוארטריטיס גורמת לכאבים ולהגבלה בתנועה.

אופן שימוש

לייבטיב 2 כמוסות, פעמיים ביום, עם הארוחה.

קיירטיב 1-2 כמוסות עד 3 פעמים ביום רחוק מזמני הארוחה.

טי-3    1-כף ב ¾ כוס מים עד 3 פעמים ביום רחוק מארוחה.
הנחיות כלליות:

  • אופן ההכנה: מזוג ¾ כוס של המשקה המועדף עליך (מים, מיץ טבעי, חלב, יוגורט, חלב סויה ועוד), הוסף טי-3, ערבב היטב ושתה מיד. יש להתרחק כחצי שעה לפחות מזמן הארוחה. אין לחמם את המוצר.
  • אחסן במקום קריר ויבש, ואם אין ברשותך, שמור בקירור.

למידע נוסף ולהדרכה  03-5399000

טיפ טבעוני
בתזונה יש אלמנטים העלולים להפריע לשיקום הפרקים כגון: תפוחי אדמה, חצילים, בשר אדום, חלב, לעיתים עגבנייה ועוד.
במחלת אוסטאוארטריטיס, הכולל חימום המקום באמצעות אמבטיות חמות עם גופרית, מאוד עוזר להפחית את הכאב ולהגדיל את טווח התנועה. בבית מומלץ לעשות ג'קוזי חם עם מלח גס ושמנים אתריים כמו: קגופוט, קינמון, ציפורן וכו'.

אוסטאוארטריטיס – הגדרת המחלה

אוסטאוארטריטיס (מחלת פרקים ניוונית) היא אחת מתוך כמה סוגי מחלות פרקים.
אוסטאוארטריטיס הינה מחלת מפרקים כרונית הניכרת בהתנוונות הסחוס במפרקים ובעצמות, וגורמת להרס המפרק והסחוס, לכאבים, להגבלה בתנועה, לנפיחות ואף לחום במקום.
אוסטאוארטריטיס היא מחלת הפרקים הנפוצה ביותר, הפוגעת באנשים רבים, מתוכם פוגעת בנשים ובגברים במידה זהה. אחוז הנפגעים במחלה זאת נמצא בעליה מתמדת, ועם התקדמות הגיל אחוז הנפגעים גדל עוד יותר.

אוסטאוארטריטיס – סימפטומים

ניתן לאבחן מחלת אוסטאוארטריטיס ע"י עליה בתסמיני המחלה. בדרך כלל, התסמינים מתפתחים בהדרגה ופוגעים בהתחלה רק במפרק אחד או במפרקים בודדים. הפגיעה שכיחה במפרקי האצבעות, בבסיסי האגודלים, בצוואר, בגב התחתון, בבהונות, בירכיים, בכתפיים ובברכיים. כאב המחמיר בעקבות פעילות גופנית מאומצת הוא התסמין הראשון. אצל אנשים אחרים, המפרק עשוי להיות נוקשה לאחר חוסר פעילות.כשהנזק מהאוסטאוארטריטיס מחמיר, יכולת הנעתו של המפרק עשויה לרדת, ובסופו של דבר המפרק עלול לקפוא בתנוחה מכופפת כמו בבעיית הכתף הקפואה. הצמיחה החדשה של סחוס של עצם ושל רקמות אחרות יכולה להרחיב את המפרקים, והסחוס המחוספס גורם למפרקים לחרוק בעת תנועה, להכאיב ולהגביל את התנועה. לעיתים יש נפיחות במפרקים הפגועים.במפרקים מסוימים, כמו הברך, המיתרים המקיפים את המפרק ותומכים בו נמתחים בצורה המפחיתה את יציבות המפרק. נגיעה במפרק או הנעתו יכולים להכאיב מאוד. בניגוד לכך, עצם הירך נעשית נוקשה יותר ומאבדת את טווח התנועה שלה והנעתה מכאיבה.מחלת אוסטאוארטריטיס פוגעת לעיתים קרובות בעמוד השדרה. כאבי גב הם התסמין הנפוץ ביותר. בדרך כלל, מפרקים שניזוקו בעמוד השדרה גורמים לכאב ונוקשות. אולם מחלת אוסטאוארטריטיס המתבטאת בצוואר ובגב התחתון יכולה להוביל לאיבוד תחושה במקומות מסוימים, לכאב, לתחושות מוזרות, ולחולשה בזרוע או ברגל, אם קיים לחץ על העצבים.לעיתים נדירות, נלחצים כלי הדם המזרימים דם לחלקו האחורי של המוח, מצב המוליך לבעיות בראייה, לתחושתסחרחורת (ורטיגו) לבחילות ולהקאות. לעיתים גידולים בעצם לוחצים על הוושט ומקשים על הבליעה.לעיתים קרובות ביותר, מחלת האוסטאוארטריטיס ממשיכה להתקדם באיטיות לאחר הופעת התסמינים, ואנשים רבים מפתחים נכות בדרגות שונות.

אוסטאוארטריטיס – סיבוכים

אוסטאוארטריטיס היא מחלה ניוונית אשר מחמירה עם הזמן. כאבים ונוקשות של המפרקים עלולים להפוך את התפקוד היומי לקשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי. יש אנשים שאינם מסוגלים לעבוד מפאת כאבי פרקים קשים. הרופאים בדרך כלל מציעים ניתוח להחלפת מפרק.

סיבוכים של דלקת מפרקים ניוונית – אוסטאוארטריטיס

עשויים לכלול הפרעות כגון:

  • נמק, מצב בו נחסמת זרימת הדם למפרק. במצב של סיבוך קריטי עלול להתפתח גאוטכרוני, ועלולים להתפתח תנאים של הצטברות ברזל במפרקים.
  • הידרדרות של היציבה הטובה של הגוף, כאב ונוקשות בעמוד השדרה.
  • סיבוכים אחרים של דלקת מפרקיםניוונית יכולים לכלול נכות לצמיתות או פגיעה בעצמות.

המענה הטבעי יעזור לכם להגדיל את הסיכוי לא להגיע לניתוח מיותר. אך תמיד זכרו – טפלו בבעיה כאשר היא קטנה.

שמות נוספים למחלהדלקת-פרקים-ניוונית, ניוון-פרקים, גאוט.

קטגוריות מחלות